WATYKAN WALCZY Z PEDOFILIĄ

Watykan wystosuje do konferencji episkopatów całego świata okólnik w sprawie ujednolicenia metod i narzędzi walki ze zjawiskiem pedofilii w Kościele. Poinformowano o tym podczas nadzwyczajnej narady Benedykta XVI z kardynałami przybyłymi na sobotni konsystorz. W trakcie konsystorza do kolegium kardynalskiego, nazywanego papieskim senatem, zostanie przyjętych 24 nowych członków.

Zgodnie z programem spotkania - zwołanego na życzenie Benedykta XVI, który nazwał je "dniem refleksji i modlitwy" - na popołudniowej sesji prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał William Levada przedstawił stanowisko Kościoła w sprawie nadużyć seksualnych wobec nieletnich przez przedstawicieli duchowieństwa.

Stolica Apostolska podkreśliła, że następnie podczas dyskusji kardynałów zasugerowano, aby "zachęcić konferencje episkopatów do tego, by sporządziły szybko skuteczne, staranne, pełne i zdecydowane plany obrony nieletnich, które uwzględniałyby różnorodne aspekty problemu i konieczne zasady interwencji, tak dla przywrócenia sprawiedliwości, jak i pomocy ofiarom, prewencji i informacji, także w krajach, gdzie problem nie objawił się w sposób tak dramatyczny jak w innych".

Fot. wikipedia.org

Copyright © Aktivlife.eu - PRESS NEWS 2010. Wszystkie zawarte na stronie materiały chronione są prawami autorskimi.
Kopiowanie bądź rozpowszechnianie w całości lub fragmentach bez zgody redakcji jest zabronione.