W SEJMIE GŁOŚNO O IN VITRO, PIS PRZECIWNY TEJ METODZIE

Małgorzata Kidawa-Błońska z PO jest autorką trzech projektów. Zakładają one, że prawo do in vitro powinny mieć zarówno małżeństwa, jak i pary żyjące w konkubinacie.
Kidawa-Błońska zaznaczyła, że przyjęcie ustawy ograniczy samowolę, panującą obecnie w sprawie in vitro. Zwróciła uwagę, że w proponowane przepisy nie zezwala na niszczenie ludzkich zarodków ani na eksperymenty na nich.

więcej

DJ MUSI POSIADAĆ LICENCJĘ ZAIKS

Już niedługo w klubach będzie można bawić się jedynie do muzyki granej z radia. Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Poznaniu w miniony weekend dokonał nalotu na wybrane kluby w Poznaniu, aresztując didżejów grających bez licencji ZPAV.
Okazuje się, że aby grać w klubach, każdy DJ musi posiadać licencję Związku Producentów Audio Video, której koszt to 2 tysiące złotych rocznie

więcej

TRAGICZNY LOS BEZDOMNYCH PSÓW

Dziesiątki wałęsających się psów jest wyłapywanych i uśmiercanych w pokątnych przytułkach. To obraz z meksykańskiego filmu Buchanana „ Companions to none".
Tylko w 2007 roku umieralnie dla bezdomnych psów odkryto m.in. w Nowej Ligocie (woj. dolnośląskie), Krzyczkach (woj. mazowieckie) oraz Orzechowcach (woj. podkarpackie).

więcej

ANALIZA ATAKU HAKERSKIEGO NA FACEBOOKU

Liczący miliony użytkowników Facebook stał się idealnym celem dla hakerów, którzy znajdują na portalu ogromną ilość potencjalnych ofiar.
PandaLabs, laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security, otrzymuje mnóstwo wiadomości od użytkowników, których profile na Facebooku zostały zaatakowane przez hakerów

więcej

PILNIE ROZWIĄŻMY PROBLEM Z DOPALACZAMI

Mało kto zdaje sobie sprawę, że środki zwane dopalaczami mogą być zabójcze dla zdrowia. Świadczą o tym przypadki zatruć młodzieży z ostatnich kilku dni. Osoby zażywające dopalacze liczą na radość, luz i euforię, a w efekcie często kończy się to kilkudniowym pobytem w szpitalu.
W kilku miastach w kraju doszło do zatruć dopalaczami.

więcej

DZIEŃ DOBRY, TU INSPEKTOR SKARBOWY

Ministerstwo finansów przygotowało „sposoby” na podatników. Niektórych zaskoczyły wiadomości podawane w prasie, że inspektorzy podatkowi, a także kontrolerzy skarbowi dostaną do dyspozycji pociski niepenetracyjne i środki powodujące niewładność niektórych organów ciała.
Spokojnie jednak, bo uczciwi podatnicy nie muszą się obawiać nowych narzędzi urzędników. Ciekawe tylko czy ci ociągający się z podatkami muszą ?

więcej

LUSTRACJA DUCHOWIEŃSTWA

Lustracja duchowieństwa przyniosła wielkie szkody społeczne, gdyż spowodowała ogromne spostponowanie Kościoła jako całości, i to w takim rozmiarze, jak nigdy przedtem to się nie zdarzyło.

więcej

CZEKA NAS SROGI VAT

Pod względem obciążeń podatkami bezpośrednimi oraz składkami na ubezpieczenia społeczne - nasze daniny publiczne są jednymi z najniższych w Europie. Gdy weźmiemy pod uwagę podatki pośrednie, to plasujemy się w czołówce europejskich państw.
Ponadto jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym składka na opiekę zdrowotną opłacana jest wyłącznie przez pracownika.
Po obniżce stawek podatkowych w 2009 roku przeciętne efektywne obciążenie podatnika w zakresie podatku dochodowego wraz ze składką zdrowotną (po uwzględnieniu kwoty wolnej od podatku oraz ulg i odliczeń) spadło z 16,75 proc. do 15,1 procent.

więcej

WARUNKOWE UMORZENIE SPRAWY

Jeśli, nie daj Bóg, ktokolwiek z Was będzie kiedykolwiek miał zatarg z prawem i będzie zmuszony stanąć przez majestatem sprawiedliwości

więcej

W OBRONIE POSZKODOWANYCH I… WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI

Grupa młodych ludzi, dzięki instrumentom prawnym, zaczęła prawdziwą krucjatę o sprawiedliwość tę dla nas i tę dla samych jej instytucji. W Sądzie Okręgowym w Warszawie złożono pierwszy pozew grupowy; mieszkańcy zalanego na początku czerwca Piaseczna chcą dowiedzieć się, kto zawinił.
Przypomnijmy, że późnym wieczorem w dn. 3 czerwca (święto Bożego Ciała) nad Piasecznem doszło do 5-godzinnego oberwania chmury. Malutki ciek wodny, tzw. Perełka, nie poradził sobie z tą nawałnicą; zalane zostały ulice i domy, garaże i sklepy – praktycznie w centrum miasta powstało gigantyczne jezioro.

więcej

1 2 3 > >|
Copyright © Aktivlife.eu - PRESS NEWS 2010. Wszystkie zawarte na stronie materiały chronione są prawami autorskimi.
Kopiowanie bądź rozpowszechnianie w całości lub fragmentach bez zgody redakcji jest zabronione.