CIEMNA STRONY MOCY

I nie pytał nikt, jak to jest, tylko ściskał pas.
Major Oberst Luxenburger, dowódca artylerii ze 130 szkolnej dywizji pancernej Panzer Lehr, jednoręki weteran I wojny światowej, 8 czerwca 1944 roku dostał się do brytyjskiej niewoli w pobliżu Cristot.

więcej

NIEZNANI ŻOŁNIERZE

Nie grajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony.
Podczas mej, zaskakująco przedłużającej się, kariery wojskowego skryby tylko raz dostałem list podpisany przez żołnierza. Szybko okazało się jednak, że podpis jest sfałszowany, a bohater podszył się pod kolegę z jednostki.

więcej

JEDNO WESELE I CZTERDZIEŚCI POGRZEBÓW

Atakujące oddziały potrzebują od wyzwalanych cywilów solidarności w cierpieniu.
Przed tygodniem rozważaliśmy niuanse imperatywu „safety first” w kontekście szkolenia pilotów wojskowych. Warto dodać, że normy „po pierwsze, bezpieczeństwo” nie wynaleziono w Polsce. Jak wiele innych dylematów współczesnej wojny, pojawiła się w dniu lądowania aliantów w Normandii.

więcej

EMERGENCY BRIEF

Sztuka prawdziwa stawia trudne pytania, kicz znajduje na nie odpowiedzi.
Matka kaprala Bednarka była małorolną chłopką i nie miała pieniędzy na transport. Płacząc, całowała po rękach majora Andrieja Dubowoja, dowódcę 21 Pułku Lotnictwa Zwiadowczego, który zgodził się, by wojskowa ciężarówka odwiozła trumnę na wieś”.

więcej

TYM BOLEŚNIEJSZY JEST UPADEK

Wylansować mit nieomylnego geniusza i bohatera można już tylko w Korei Północnej. Reszta cudownych indywidualności i herosów poddawana jest ustawicznej i brutalnej wiwisekcji.

więcej

FROM RUSSIA WITH LOVE

Bądźmy szczerzy, każdy marzy o sławie. Osobliwie – szpiedzy i dziennikarze. Agenci mają gorzej. Pracują w trybie „top secret”.

więcej

Copyright © Aktivlife.eu - PRESS NEWS 2010. Wszystkie zawarte na stronie materiały chronione są prawami autorskimi.
Kopiowanie bądź rozpowszechnianie w całości lub fragmentach bez zgody redakcji jest zabronione.